جهت اطلاع از کلاسهای آنلاین و محصولات آموزشی می توانید با شماره واتس اپ 09121772395 تماس بگیرید.

ویژه کودکان

امروزه علاقه برخی از والدین به یادگیری زبان انگلیسی توسط فرزندانشان باعث شده است تا پدر و مادرها به دنبال راهی اسان برای یاد دادن زبان انگلیسی به فرزندان کم سن و سالشان باشند. در این مقاله روش های اموزش زبان انگلیسی به کودکان را برسی میکنیم.

آسان ترین روش اموزش زبان انگلیسی به کودکان

یکی از اسان ترین روش های اموزش زبان انگلیسی به کودکان فرستادن انها به کلاس زبان است. اگر شما دانش زیادی در زمینه زبان انگلیسی ندارید بهتر است هر جه زودتر خودتان هم دست به کار شوید و اول از همه خودتان شروع به یادگیری زبان انگلیسی کنید اما اگر وقت و حوصله این کار را ندارید بهتر است کودک خود را به کلاس های زبان بفرستید.

اموزش زبان انگلیسی به بچه ها

اما به این نکته هم توجه کنید که کودک شما بیشتر وقت خود را با شما میگذراند نه در کلاس های اموزش زبان زیرا بهتر است که خودتان وظیفه اموزش زبان انگلیسی به کودکتان را به عهده بگیرید.

اگر شما دانش کافی از زبان انگلیسی ندارید بهتر است به جای هزینه های گزاف و فرستان کودکتان به کلاس های زبان همان هزینه را برای خودتان بکنید و زودتر از کودکتان زبان انگلیسی را فرا بگیرید.

با این کار درواقع با یک تیر دو نشان زده اید، هم خودتان با زبان انگلیسی اشنا میشوید و هم به کودکتان زبان انگلیسی را می اموزید.

در چه سنی اموزش زبان انگلیسی به کودکان را شروع کنیم؟

بهترین زمان برای اموزش زبان انگلیسی به کودکان بین ۴ تا ۶ سالگی است، گفته شده است در این زمان به کودکان میتوان ۲ زبان دیگر به جز زبان مادر را به کودک اموخت. به همین دلیل است که در برخی از مدارس اموزش زبان انگلیسی را از سنین پایین شروع میکنند.

البته عده ای هم عقیده دارند که بهترین زمان برای اموزش زبان انگلیسی بین سنین ۱۱ تا ۱۳ سالگی در اوایل نوجوانی است، زیرا در این سنین نوجوانان بر روی زبان مادری خود تسلط کافی پیدا کرده اند و امادگی کامل برای یادگیری زبان دوم دارند.

چرا اموزش زبان انگلیسی به کودکان؟

دوران کودکی یکی از دورانی است که هوش و استعداد های کودکان در بهترین حالت ممکن قرار دارد و میتوانیم به کودکان سخت ترین کارها را به سادگی اموزش دهیم.

اگر قرار است که کودک شما در اینده به کشور های انگلیسی زبان سفر کند بهتر است از همین دوران کودکی اموزش زبان انگلیسی را شروع کنید تا این که در اینده و در دوران نوجوانی به فکر اموزش زبان انگلیسی بیفتید.

 

نحوه ی اموزش زبان به کودکان چگونه است؟

در اموزش زبان به کودکان باید قبل از هر چیزی دو نکته را به یاد داشته باشید:

  1. جلسات یادگیری زبان انگلیسی کوتاه باشند.
  2. جلسات یادگیری زبان انگلیسی نباید جدی و خشک باشند، بلکه باید همراه با بازی و شور و نشاط باشند.
  3. جلسات یادگیری زبان انگلیسی باید منظم و با برنامه ریزی قبلی صورت بگیرند.

در ادامه این سه موارد را بیشتر توضیح میدهیم.

جلسات کوتاه اموزش زبان

حتی بزرگسالان هم وقتی به مدت طولانی در کلاس های زبان حاضر میشوند در دقیقه های پایانی جلسه کسل و بی حوصله میشوند و دقت و تمرکز انها به شدت کاهش پیدا میکند.

برای کودکان هم همین قضیه برقرار است اگر جلسات اموزشی شما طولانی باشند یادگیری کودک شما کاهش پیدا میکند و حتی کودک شما چیزی هم یاد نمیگیرد. به همین خاطر بهتر است جلسات اموزشی شما کوتاه، مختصر و مفید باشند تا این که طولانی، خسته کننده و مضر باشند.

زبان اموزان نونهال

یادگیری همراه با بازی

برخی از بزرگسالان هم زمانی که کاری را به صورت غیر مستقیم اموزش میبینند بهتر ان کار را یاد یگیرند، در واقع شما باید به صورت غیر مستقیم و در قالب بازی به کودکنتان زبان انگلیسی را یاد بدهید.

اگر تاکنون از این روش در جلسات اموزشی خود استفاده نمیکرده اید بهتر است از الان به بعد این روش را هم در برنامه اموزشی خود جای دهید کافی است چند هفته از این روش استفاده کنید تا خودتان نتایج مثبت این روش اشنا شوید.

برنامه ریزی برای اموزش زبان انگلیسی

برای اموزش زبان انگلیسی به کودکان شما باید یک برنامه منسجم و کامل داشته باشید، اگر خودتان نمیتوانید یک برنامه منسجم و دقیق طراحی کنید بهتر است با یک مشاور یا یک فرد متخصص صحبت کنید و یک برنامه کامل و دقیق برای اموزش زبان انگلیسی به فرزندتان طراحی کنید.

همچنین جلسات اموزشی شما باید دقیق و در زمان های مشخصی باشند، بهتر است برای جلسات خود زمان مشخصی داشته باشید مثلا هر روز ساعت ۴ تا ۵ را به اموزش زبان به فرزندتان اختصاص دهید و سعی کنید هر روز این جلسه اموزشی را برگذار کنید و در برگذاری این جلسات کم کاری نکنید.

از چه ابزارهای و روش هایی برای اموزش زبان انگلیسی به کودکانمان استفاده کنیم؟

از فلش کارت استفاده کنید

میتوانید برای اموزش زبان انگلیسی به کودکانتان از فلش کارت های اموزش زبان انگلیسی استفاده کنید، شما میتوانید اموزش زبان انگلیسی با فلش کارت ها را با روش های دیگری مثل بازی و سایر روش ها مخلوط کنید و ضمن بازی کردن با کودک تان بسیاری از لغات زبان انگلیسی را هم به کودک تان اموزش دهید.

برای کودک تان داستان بخوانید

سعی کنید برای کودک تان کتاب داستان های انگلیسی تهیه کنید و برای کودک تان کتاب های انگلیسی بخوانید، در این روش کودک شما بعد از مدتی با لغات اشنا میشود و توانایی خواندن و نوشتن را پیدا میکند همچنین در این روش در ذهن کودک شما فرهنگ کتاب خوانی نهادینه میشود.

از اهنگ ها استفاده کنید

منظورما اهنگ های مشهور خواننده های انگلیسی نیست بلکه منظور ما اهنگ هایی است که بیشتر در مراکز و موسسات اموزش زبان به کودکان استفاده میشود. شما میتوانید با جستجو در اینترنت برخی از این اهنگ ها را تهیه کنید و با کمک انها سرعت یادگیری در کودک تان را افزایش دهید.

یادگیری زبان انگلیسی در کودکان

چه مواردی را اول از همه به کودکانمان اموزش دهیم؟

بهتر است برای شروع با الفبای انگلیسی شروع کنید بعد کم کم سراغ اعداد، رنگ ها و دیگر موارد بروید، شما میتوانید مطابق برنامه زیر موارد پایه زبان انگلیسی را به کودکانتان اموزش دهید:

  • اموزش الفبای انگیسی
  • اموزش اعداد انگلیسی
  • اموزش رنگ ها
  • اموزش غذاها
  • اموزش حیوانات
  • اموزش اعضای بدن
  • اموزش کلمات انگلیسی و صفت ها

بعد از اموزش موارد پایه ای زبان انگلیسی میتوانید شروع به اموزش موارد پیشرفته تر زبان انگلیسی به کودکتان کنید.

سخن پایانی

زبان انگلیسی یکی از مواردی است که امروزه بسیاری از افراد به ان احتیاج پیدا میکنند. بسیاری از افراد در سنین بزرگسالی به فکر یادگیری زبان انگلیسی می افتند اما در این سنین دیگر نه وقت زیادی برای یادگیری زبان دارند و نه هوش و تمرکز کافی به همین خاطر از یادگیری زبان ناامید میشوند و موقعیت های شغلی بسیاری را از دست میدهند در این زمان بسیاری از این افراد ارزو میکنند که کاش در همان سنین کودکی که هم هوش وهم وقت کافی برای یادگیری زبان را داشتند شروع به یادگیری زبان میکردند.

اگر شما هم میخواهید که کودکتان در اینده چنین ارزویی نکند بهتر است یادگیری زبان انگلیسی به کودکتان را از همین حالا شروع کنید.